"ბუსა ჟვანიას დედამ ასეთი პირობა მომცა..." - ნიკო კვარაცხელიას დედის პირველი სატელევიზიო კომენტარი
"ბუსა ჟვანიას დედამ ასეთი პირობა მომცა, თუ ჩემი შვილი ამ საქმის ფიგურანტი აღმოჩნდება, ჩემი ხელით ჩავაბარებ პროკურატურასო, საინტერესოა დღეს რას გვეტყვის მისი დედა" - ამბობს ნიკო კვარაცხელიას დედა იზა ომაძე.
თბილისის პროკურორის, გიორგი მიქაიას განცხადებით, საქართველოს პროკურატურამ ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის საქმე გახსნა.
მისი თქმით, პროკურატურა ნიკო კვარაცხელიას შეკვეთით, ჯგუფურად განზრახ მკვლელობის ორგანიზების ფაქტზე გურამ კაკულიას, დავით კაკულიას და ბესარიონ ჟვანიას ბრალდებას წარუდგენს.
ვიდეო: "TV პირველი"
"ის სპორტსმენი იყო, წამყვანი ფეხბურთელი, სწავლის და ვარჯიშის მეტს არაფერს აკეთებდა" - რას ამბობს გიგა ავალიანის გარდაცვალების საქმეზე ერთ-ერთი ბრალდებულის მამა
“არ უღალატია… ქონება დამრჩა, კი. არ გავთხოვილვარ, საქმე მაგაშია, ისე მოვიპოვე ქონება. ლამაზი, ნაზი და ქალური ვარ” – რას ამბობს ალექსანდრა პაიჭაძე დავით კოდუას შესახებ ?
გიგა ავალიანის დედამ პირველად ისაუბრა თუ სად იყო წასული მკვლელობის ღამეს მისი შვილი - "ოჯახში გვაქვს ერთი ძალიან ცუდი ტრადიცია და დამღუპა ამ ჩვენმა ტრადიციამ"
გიგა ავალიანის მკვლელობის საქმეში ფიგურანტის, ნ. ი -ს დედა მიმართვას ავრცელებს - "მივმართავ საზოგადოებას!"