რას წერს სააკაშვილი ბუსა ჟვანიაზე
პატიმრობაში მყოფი საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ქვეყანაში მიმდინარე ბოლოდროინდელ ხმაურიან დაკავებებსა და სამართლებრივ პროცესებს სოციალურ ქსელში ეხმაურება. ის ეხება ბუსა ჟვანიას წინააღმდეგ აღძრულ საქმეს და მმართველ გუნდს პროცესების ხელოვნურად მართვაში ადანაშაულებს.
"...რაც შეეხება ბუსა ჟვანიას წინააღმდეგ 5 წლის დაგვიანებით აღძრულ საქმეს, ამასაც კონკრეტული მიზანი აქვს. ზურას შვილი სამწუხაროდ მართლა მოკრიმინალო ელემენტია, მაგრამ ყველაფერი რაც ივანიშვილის დროს ჟვანიას სახელის გარშემო ხდება, არის ბინძური პოლიტიკური ქვეტექსტის მატარებელი და ამ კუთხითაც უნდა შევხედოთ. ახლა გამოაცხადეს ძებნაში და არა 2021-ში, ე.ი. მისი ოჯახისგან რაღაც დასჭირდათ სწორედ ახლა.
ისე მგონი ვეღარც ამჩნევთ, რომ ქვეყანაში ყველა ნიუსი დაჭერების ირგვლივ ხდება, ყველაფერი ერთი დადგმის ნაწილია. იმდენი ჩირქი დაგროვდა, რომ ეს ფურუნკული ძალიან მალე უნდა გასკდეს“- წერს მიხეილ სააკაშვილი.