რას წერს სააკაშვილი ბუსა ჟვანიაზე
პატიმრობაში მყოფი საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ქვეყანაში მიმდინარე ბოლოდროინდელ ხმაურიან დაკავებებსა და სამართლებრივ პროცესებს სოციალურ ქსელში ეხმაურება. ის ეხება ბუსა ჟვანიას წინააღმდეგ აღძრულ საქმეს და მმართველ გუნდს პროცესების ხელოვნურად მართვაში ადანაშაულებს.
"...რაც შეეხება ბუსა ჟვანიას წინააღმდეგ 5 წლის დაგვიანებით აღძრულ საქმეს, ამასაც კონკრეტული მიზანი აქვს. ზურას შვილი სამწუხაროდ მართლა მოკრიმინალო ელემენტია, მაგრამ ყველაფერი რაც ივანიშვილის დროს ჟვანიას სახელის გარშემო ხდება, არის ბინძური პოლიტიკური ქვეტექსტის მატარებელი და ამ კუთხითაც უნდა შევხედოთ. ახლა გამოაცხადეს ძებნაში და არა 2021-ში, ე.ი. მისი ოჯახისგან რაღაც დასჭირდათ სწორედ ახლა.
ისე მგონი ვეღარც ამჩნევთ, რომ ქვეყანაში ყველა ნიუსი დაჭერების ირგვლივ ხდება, ყველაფერი ერთი დადგმის ნაწილია. იმდენი ჩირქი დაგროვდა, რომ ეს ფურუნკული ძალიან მალე უნდა გასკდეს“- წერს მიხეილ სააკაშვილი.
წყარო: ambebi.ge
კონფლიქტი გია ბარამიძესთან, თავდასხმა გოგი თოფაძის შვილიშვილზე და ახალი ბრალდება: შეკვეთილი მკვლელობის ორგანიზება - რა არის ცნობილი ბუსა ჟვანიაზე?
ვენდეტა “სისხლიანი აგვისტოს” გამო? – რა მოხდა 25 წლის წინ მოსკოვში: ვინ იყო კაკულიების მამა “დათო თბილისკი” და რა არის ცნობილი დედაზე, რომელიც ცნობილი მომღერლის დეიდაა
"ჩემმა 9 და 10 წლის დისშვილებმა მამისგან დამშვიდობება მოისმინეს... არ ესმით, რატომ უნდა დაიჭირონ მამა, რომელსაც ქვეყნისთვის კარგის მეტი არაფერი უკეთებია" - ნუნუკა თამაზაშვილის და
წლების წინანდელი სკანდალის გამო ამხედრებული მაყურებელი და ცოლი, რომელსაც მედიისგან მალავს – როგორია ცნობილი სერიალის გმირის ცხოვრება ეკრანს მიღმა
"ძვირადღირებული საათები კი არა, გიორგის მანქანაც არ აქვს... ჩვენს ღობეს ჭიშკარი არ აქვს, ძროხები შემოდიან... შეგვხედონ, როგორ ვცხოვრობთ" - მაკა ჩიჩუა